Dr. Scharnitzky Viktor emléktáblájának megkoszorúzása

Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kara idén ünnepli fennállásának 50 éves évfordulóját, mely alkalomból 2022. június 14-én, kedden került megrendezésre a Jubileumi Pedagógusnapi Ünnepség.

Ezt követően a kar 50 éves fennállása alatt az épületben oktató kiváló tanár kollégák emléktábláinak megkoszorúzása történt a 3. emeleten a Scharnitzky teremnél.

Dr. Scharnitzky Viktor (1930-2003) Kassán született, tanulmányait egy szlovák magyar tannyelvű iskolában kezdte. Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen szerzett matematika-fizika tanári diplomát és ott is tanított 1954 és 2000 között. 1962-től 1997-ig a budapesti Könnyűipari Műszaki Főiskola tanára, majd a matematika tanszék vezetője volt nyugdíjba vonulásáig. Igazi pedagógus egyéniség volt. Nagy lelkesedéssel és fáradhatatlan energiával dolgozott egészen hirtelen bekövetkezett haláláig. Több egyetemi felvételire előkészítő könyvet is írt. A Bolyai János Társulatnak is aktív tagja volt.