ENVIRONTEC powered by ÖKOINDUSTRIA nemzetközi környezetipari kiállítás

Az idei évben, október elseje és harmadika között kerül megrendezésre az ENVIRONTEC powered by Ökoindustria nemzetközi környezetipari szakkiállítás, melyen kiállítóként Egyetemünk Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karának Környezetmérnöki és Természettudományi Intézete is részt vesz kiállítóként.

A rendezvényen mintegy hetven kiállító, köztük számos hazai és külhoni, a környezetiparban tevékenykedő vesz részt. A kiállítás három napja alatt számos szakmai rendezvényre is sor kerül, köztük nemzetközi konferenciákra is a hulladékgazdálkodás, és kármentesítés szakterületeken. Egyetemünk munkatársai és hallgatói regisztrációt követően a kiállítást, és a szatellit rendezvények többségét ingyenesen meglátogathatják.

Regisztrálni a rendezvény honlapján lehet:

https://www.kszgysz.hu/szovetsegi-rendezvenyek/save-the-date-2024-ben-budapesten-nyilik-az-environtec-powered-by-okoindustria-nemzetkozi-kornyezetipari-kiallitas

K&H a fenntartható agráriumért ösztöndíjpályázat

A K&H vezető pénzügyi intézetként ügyfeleinek okos döntéseinek elősegítésén túl felelősnek tekinti magát azért a társadalomért és környezetért, amelyben működik.

Ennek érdekében az elmúlt években számos kezdeményezést indított – többek között – a fiatalok oktatása és a környezetvédelem területén, így bizonyítva elkötelezettségét a hosszú távon fenntartható fejlődés mellett.

Ennek része volt a 2015-ben életre hívott K&H a fenntartható agráriumért ösztöndíjpályázat, amely nagy örömünkre a szakmai, az intézményi és a hallgatói oldalon egyaránt évről évre pozitív fogadtatásban részesül.

A program célja továbbra is az, hogy anyagi és szakmai támogatást nyújtson azoknak a leendő agrárszakembereknek, akik a mezőgazdaság és élelmiszeripar hosszútávon fenntartható fejlődését tartják szem előtt. Azoknak, akik az ágazat jelenlegi és jövőbeli kihívásaira keresnek új, innovatív megoldásokat. Idén ezért a fenntartható agráriumra fókuszálunk és az alábbi témákban várjuk a pályamunkákat:

  1. élelmiszer gazdaság, élelmiszer alapanyagok, innováció a feldolgozásban, tárolásban, kereskedelemben
  2. precíziós gazdálkodás alapjai, technológiai fejlesztések, adatbázisok, digitális térképek, szaktanácsadás; gazdasági-társadalmi hatások
  3. adatalapú döntéselemzés a mezőgazdaságban és élelmiszeriparban
  4. mesterséges intelligencia használata a mezőgazdaságban és élelmiszeriparban
  5. édesvízi akvakultúra fejlődési lehetőségei
  6. fenntartható méhészkedés, méztermelés fejlődési lehetőségei
  7. kockázatkezelési módszerek fejlesztése az agrárgazdaságban
  8. megoldási javaslatok az agrárium kihívásaira (aszály, energia és alapanyagárak drasztikus emelkedése stb.)
  9. költségoptimalizálási lehetőségek az intenzív növénytermesztésben és állattartásban
  10. egészségtudatos táplálkozást támogató élelmiszerek fejlesztése
  11. megfelelés a növekvő fenntarthatósági elvárásoknak (vízgazdálkodás és öntözés, hulladékgazdálkodás, kemizálás és energiafelhasználás csökkentése, termőföld védelme)
  12. versenyképesség és profitalbilitás javításának lehetőségei
  13. a hazai sertés ágazat jövője, növekedési lehetősége a növekvő EU fenntarthatósági elvárások és az átalakuló EU fogyasztási szokások fényében
  14. a hazai szarvasmarha ágazat jövője, növekedési lehetősége a növekvő EU fenntarthatósági elvárások és az átalakuló EU fogyasztási szokások fényében

Idén is három kategóriában – PhD, alap- és mesterképzés – lehet jelentkezni 2024. szeptember 27-ig.

A K&H ezúton szeretné az Ön szíves közreműködését kérni abban, hogy a mellékelt pályázati kiírás eljuthasson a hallgatókhoz annak érdekében, hogy a legtehetségesebb fiatal agrárszakembereket támogathassuk.

A pályázati kiírás, adatlap és összegzés minta online, az alábbi linken is érhető el: https://www.kh.hu/csoport/fiatalok-oktatasa/fenntarthato-agrariumert-osztondijpalyazat

Letölthető dokumentumok: